תביעה כנגד משרד הביטחון מוגשת ברוב המקרים על ידי נפגעים אשר שירתו בצה"ל או במשטרה. התביעה מוגשת בעקבות פגיעה שנגרמה לאותו משרת בעת שירותו הצבאי או המשטרתי, ועל כך הוא דורש פיצוי או קצבה קבועה.

לא כולם רשאים להגיש תביעה כנגד שירותי הביטחון, מי שכן רשאי להגיש תביעה הם: חיילים המשרתים בסדיר, בקבע או במילואים, שוטרים וסוהרים, אנשי המוסד והשב"כ, עובדי משרד ראש הממשלה או אנשי משמר הכנסת.

חשוב מאוד לשים את האצבע על ההבדל בין תביעה בגין חבלה ובין תביעה בגין מחלה. תביעה בגין חבלה מגיעה כתוצאה מחבלה או נזק שנגרם לאותו אדם בעת שירותו הצבאי או המשטרתי, וכמובן שצריך להביא את ההוכחות הנדרשות על מנת לאשר טענות אלה. תביעה בגין מחלה מגיעה כתוצאה ממחלה אשר הוחמרה בזמן השירות הצבאי או המשטרתי או אפילו מחלה שהחלה בעת השירות הצבאי או המשטרתי. עורך דין לתביעות משרד הביטחון יעשה לכם סדר בכל הבלגן ויסייע לכם להחליט באיזה אופן מוטב לנהוג על מנת שתוכלו לקבל את הזכויות המגיעות לכם.

מה צריכה לכלול תביעה נגד משרד הביטחון?

תביעה נגד משרד הביטחון היא לא דבר פשוט, ולכן מוטב כי תתייעצו עם עורך דין לתביעות משרד הביטחון על מנת שתוכלו להגיש את כל המסמכים הנדרשים – דבר שימנע מכם סחבת מיותרת. כל אדם אשר מעוניין להגיש תביעה למשרד הביטחון נדרש למלא טופס תביעה שבו הוא ממלא את כל הפרטים הרלוונטיים. בנוסף ניתן לצרף לטופס הזה כל מסמך או אישור אשר מאמת את דבר הטענות.

כל הוכחה אשר תראה כי אתם דוברי אמת היא מבורכת, אפילו עדים אשר נכחו או ראו את המקרה ויכולים להעיד לטובתכם. כל דבר מהסוג הזה יכול להגדיל את הסיכויים שלכם לקבל הדרישה שלכם, כמובן שהכול מתבצע ביחד עם עורך דין לתביעות משרד הביטחון אשר מכיר את התחום על בוריו ויוכל לעזור לכם.

מהם שלבי הטיפול בתביעה?

כיום קיימות שתי אפשרויות בכל הנוגע לשיטת הטיפול בתביעה שלכם.  האופציה הראשונה והמהירה ביותר היא במסלול הירוק, אשר יזרז את כל התהליך ויגרום לכך שתקבלו תשובה בתוך מספר ימים בלבד.

האפשרות הנוספת זה המסלול הרגיל, שבו זמן קבלת התשובה יהיה ארוך יותר – וכמובן תצטרכו לחכות בתור עד אחרי שכל התביעות האחרות שהוגשו לפניכם יטופלו.

האדם הראשון שיבחן את הבקשה שלכם הוא קצין התגמולים אשר מסדר את כל פרטי התביעה ודואג להעביר אותה בצורה מסודרת ליועץ רפואי אשר יכול לקבל החלטה מקצועית ללא משוא פנים. בעזרת עורך דין לתביעות משרד הביטחון תוכלו לרכז את כל המסמכים הרלוונטיים, וכך להפוך את הליך הטיפול להרבה יותר קל ויעיל עבורכם – דבר שללא ספק יהפוך את החיים שלכם להרבה יותר פשוטים.

לחצו כאן על מנת לחזור לעמוד הראשי באתר של עורך דין רונן אבניאל